Wolfberry Arašidy lúpané 250 g
  • Wolfberry Arašidy lúpané 250 g
  • Wolfberry Arašidy lúpané, nutričné hodnoty

Arašidy lúpané Medium - Wolfberry

#28_047

Arašidy lúpané je nepražená nesolená pochúťka obsahujúca celý rad vitamínov a minerálov. Sú vhodné na priamu konzumáciu.

Hmotnosť
1,50 €
s DPH
Množstvo
Skladom [1-3 prac. dní]

Popis

Arašidy lúpané


Arašidy
sú plody podzemnice olejnej, ktorá patrí medzi strukoviny z čeľade vikovitých. Táto jednoročná rastlina dorastá do výšky 30 - 50 cm a jej žlté kvety sa veľmi podobajú kvetom hrachu. Po ich odkvitnutí sa stopky predlžujú a zavrtávajú semenník do pôdy, kde sa vyvinie struk, ktorý obsahuje 1- 4 semená. Surové arašidy majú chuť veľmi podobnú hrášku.


Podzemnica olejná pochádza z Južnej Ameriky, kde rástla divo už pred 7 600 rokmi. Odtiaľ sa rozšírila do celého sveta a dnes sa pestuje nielen v Južnej Amerike, ale aj v Indii, Číne, Afrike, Európe a Severnej Amerike. Najväčším svetovým producentom arašidov je Čína, do ktorej túto rastlinu na začiatku 17. storočia doviezli portugalskí obchodníci.

Pražené arašidy sa využívajú v kuchyniach celého sveta, najmä v čínskej a ázijskej kuchyni. Najlepšia je hneď priama konzumácia, alebo pochutiť si môžete aj na arašidovom masle.


Arašidy patria k najväčším alergénom, takže je pri prvej konzumácii potrebná opatrnosť. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak vedzte, že 100 g arašidov obsahuje 120 % referenčnej hodnoty príjmu kyseliny listovej, 75 % referenčnej hodnoty príjmu niacínu, viac ako 50 % referenčnej hodnoty príjmu fosforu a 30 % referenčnej hodnoty príjmu draslíka.

Zloženie:

Arašidy lúpané 100 %.

Alergény:

Arašidy.

Skladovanie:

Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_047
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii: