• Vypredané
AAKG 1000 BioTechUSA, 100 tbl
  • AAKG 1000 BioTechUSA, 100 tbl

AAKG 1000 BioTechUSA, 100 tbl

#11_053

AAKG 1000 zlepšuje „napumpovanie“ svalov a tým sa do svalu dostane viac stavebných látok, ktoré zabezpečia lepší výkon počas tréningu.

17,90 €
S DPH
Množstvo
Vypredané

Popis

Arginín podporuje syntézu bielkovín


L-arginín
je semi-esenciálna aminokyselina, tzn. že ju telo nedokáže syntetizovať, iba za určitých podmienok, preto ju treba telu dodávať. V období rastu je dôležitá pre správny fyzický vývoj detí.

Aminokyselina L-arginín pomáha uvoľňovať cievy, a tým pozitívne vplýva na normalizáciu krvného tlaku a ďalších dôležitých funkcií v organizme. Veľmi dobre vplýva na rast kostí, tkaniva, rast svalov, podporuje metabolizmus tukov, zlepšuje prietok krvi a vylučovanie mužského rastového hormónu


L-arginín tiež prispieva k tvorbe kolagénu, ktorý je dôležitou súčasťou väzivových tkanív, v značnej miere pomáha správnej činnosti hypofýzy. Tak isto L-arginín veľmi priaznivo vplýva na detoxikáciu pečene a správnu funkciu obličiek, funguje ako antioxidant v boji proti voľným radikálom (medzi negatívne vplyvy voľných radikálov sa radí aj zrýchlené starnutie pokožky a tkanív). Alfa-ketoglutarátová forma AKG L-arginínu sa v medicíne využíva pri liečbe bakteriálnych infekcií, poruchách tráviaceho traktu, šedého zákalu a kvasinkových infekcií.

L-arginín sa odporúča užívať v rámci prevencie proti kardiovaskulárnym ochoreniam, ochoreniam pečene, zlepšenie sexuálneho zdravia, zlepšenie funkcie tráviaceho systému a celkovej správnej funkcie organizmu.

Výhody:

  • podporuje syntézu bielkovín
  • podporuje rast a ochranu svalov
  • prispieva k tvorbe kolagénu
  • vodný pri vytrvalostných športoch

Odporúčané dávkovanie
Užite 2 tablety denne s pohárom vody. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Športovci, ktorí chcú zlepšiť svoju aktuálnu fyzickú kondíciu by ho mali užívať pred fyzickou záťažou, od 1 - 3 tablety cca 40 - 60 min. pred záťažou. Pri náhodnom prekročení doporučených dávok nie sú známe negatívne vplyvy, pretože dôjde k vylúčeniu množstva, ktoré organizmus nespotrebuje.

Upozornenie
Uskladňujte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy a pre osoby ktoré majú problémy s krvným tlakom. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

Skladovanie
Uchovávajte dobre uzatvorené na chladnom, suchom mieste.

Detaily produktu
#11_053

L-Arginín alfa-ketoglutarát 62,5 %, objemové činidlá (sorbotily, celulózový gél), protihrudkujúce látky (horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý), povlak [povlaková látka (hydroxypropylmetyl celulóza), zvlhčovadlo (glycerol)].

NUTRIČNÉ HODNOTY

Veľkosť 1 dávky: 2 tbl

2 tbl

RVH (%)*

L-arginín alfa-ketoglutarát

z toho L-arginín

2000 mg

1314 mg

-

-

* Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).